poslkie dania

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite oraz w szeregu przypadków zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, by odkryć, że są w rzeczy samej smaczne oraz godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

tradycyjna polska kuchnia Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o oryginalne smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w standardowej krajowej kuchni?

Najbardziej zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Polish Cuisine in Krakow

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odkryć właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, nieraz egzotycznych potraw.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i bardzo dobre polskie napoje i nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.