kiedy warto stosować

Mimo, iż coraz więcej pań i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby jedzone potrawy były odżywcze, zdarza się, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe mieszanki mineralne. Ponieważ rynek preparatów wciąż jeszcze się rozwija, ilość asortymentu może przyprawić o ból głowy.
Dobrze więc zauważyć, czym kierować się przy nabywaniu specyfiku, tak, by korespondował z naszymi potrzebami. Preparat suplementacyjny nie powinien być zastępstwem dla zdrowej diety. Zdarza się jednak że niektórych składników mineralnych czy związków witaminowych nie jesteśmy w stanie dostarczyć wraz z jedzeniem. Wybierając suplement można uciec się do konsultacji farmaceuty lub innej posiadającej wiedzę osoby. Warto mieć na uwadze swój wiek. Innych składników wymaga organizm dziewczyny w okresie dojrzewania, a zupełnie innych – potrzeba kobiecie w okresie przekwitania.
Więcej o diecie i suplementacji dla kobiet przeczytasz w naszym artykule
Przy pomocy właściwego preparatu mamy możliwość na przykład zniwelowania różnego typu niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy karmiących piersią pań. Z kolei jeśli naszym problemem jest przewlekłym brakiem witalności rozwiązaniem może być preparat mający w składzie wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki gatunek suplementu nabędziemy. Konieczne jest jego odpowiednie zażywanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt intensywne.

Dodaj komentarz